Заев застана да запали цигара, домаќините го почекаа (ВИДЕО)

Содржината во облачето нема никаква врска со реалноста.

Меѓу две средби во набиената агенда при вчерашната посета на Приштина, премиерот Зоран Заев, замолил за кратка пауза – да испуши цигара.

Македонскиот премиер за време на официјалната посета во Косово се сретна со премиерот Рамуш Харадинај, со претседателот Хашим Тачи и со други високи функционери пренесе eMagazin.

Колумна на денот

Интервју на неделата

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*