Вучиќ: Ако треба да го признаеме Косово за влез во ЕУ, фала многу и пријатно!

Ако некој мисли дека идејата на процесот на нормализација на односите на Белград и Приштина е тоа Србија да го признае Косово, тогаш благодариме и довидување, изјави српскиот претседател Александар Вучиќ кој денеска разговараше во Давос со претседателот на Косово, Хашим Тачи.

По средбата тој кажа дека ситуацијата во која Белград и Приштина се договораат мора да биде таква што и едните и другите ќе бидат лути и незадоволни од договореното.

Колумна на денот

Тоа е добротворност обвиткана со достоинство, мое дете

Една жена го праша старецот: „Колку ги продаваш јајцата?” Стариот продавач ѝ одговорил: „6 денари јајце, госпоѓо“. Таа му рече: „Ќе земам 6 јајца за […]

Интервју на неделата

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*