(ВИДЕО) Заев контра Османи: Не може со рокови

Премиерот Заев контра потпретседателот на Владата Бујар Османи за Законот за јазици.
По ултиматумот кој Османи му го испорача на Претседателот Иванов дека ако за неколку дена не го потпише Законот за јазици ќе се најде начин да го заобиколат, првиот човек во Владата вели дека тоа не може така со рокови.

Заев за Законот за јазиците: Не може тоа така со рокови

Заев за Законот за јазиците: Не може тоа така со рокови

Posted by Press24.mk on Понеделник, 16 Април 2018

Според Заев, се бара начин дали постои можност законот да стапи на сила без потписот на Иванов но дека такво решение се уште не е донесено.

извор: прес24

Колумна на денот

Закаснета колумна на Агрон Биба од зад грб т.е зад гроб

20/04/2018 kalimero nemapravda 0

Знам, поминаа неколку недели од последната колумна. Влегов и јас во тие води, средовечни здравствени проблеми со притисокот. Требаше да одам дури во Бурса на […]

Интервју на неделата