Вардарки го совладаа Будуќност во регионалната ВРХЛ лига

Ракометарките на Вардар ја продолжија одличната серија и го совладаа Будуќност со 26:27 во претпоследниот натпревар во регионалната женска ракометна ВРХЛ лига.

Екипата на Вардар веќе ја одбрани титулата, а денешниот натпревар и утрешниот против Крим на последниот турнир од регионалното натпреварување во Подгорица се формалност.

Македонските ракометарки имаа предност во текот на целиот натпревар, но во финишот црногорскиот тим успеа опасно да се приближи и да дојде во позиција за израмнување.

Најзаслужна за победата на Вардар е Ина Суслина, која успеа да го одбрани завршниот удар на Будуќност.

Вардарки досега имаат осум победи и само едно реми.

Колумна на денот

Закаснета колумна на Агрон Биба од зад грб т.е зад гроб

20/04/2018 kalimero nemapravda 0

Знам, поминаа неколку недели од последната колумна. Влегов и јас во тие води, средовечни здравствени проблеми со притисокот. Требаше да одам дури во Бурса на […]

Интервју на неделата