Вардар – Металург на 9 декември

Во СЕХА Газпром лигата македонското дерби меѓу Вардар и Металург е закажано за 9 декември во СЦ „Јане Сандански”.

Почеток на натпреварот е во 20 часот и 45 минути.

На првиот меѓусебен дуел оваа сезона во СЕХА лигата, Вардар победи во „Борис Трајковски” со 32:23.

„Црвено-црните” се лидери на табелата во СЕХА лигата со максимални седум победи, додека Металург е на седмата позиција со две победи и пет порази.

Колумна на денот

Коѕиас

Согласно на стиховите на Василис Цицанис, Солун е град, кој секогаш во своите широки прегратки ги чува оние, кои се проникнуваат со миразот на убавината […]

Интервју на неделата

Горан Трајковски: Македонија е зафатена од чумата на Новиот Вавилон

Тој е можеби еден од најдлабоките, најмистериозните и истовремено наједноставните луѓе во нашава државичка и пошироко. Тивок, начитан, паметен и уметник со голема театралност. Неодамна […]