Туристка од Полска силувана од азиланти во Италија

Осомничени се 20-годишен барател на азил од  Конго, двајца браќа од Мароко на возраст од 15 и 17 години кои се родени во Италија и 16-годишен Нигериец.

Полска бара екстрадиција  на четворицата осомничени за силување на туристката која била силувана во италијанското одморалиште Римини, изјави полскиот заменик-министер за правда Патрик Јаки.

Четворицата, исто така, наводно ја силувале и една Перуанка во истата ноќ во посебен инцидент.

Не е јасно дали Италија ќе се согласи за екстрадиција.

Тој рече дека силувачите треба да се соочат со многу високи казни како пример, бидејќи казната треба да биде превентивна и да ги натера другите да мислат седум пати пред да се обидат да извршат такво злосторство.

Колумна на денот

И сега како треба?

Во училиште во Скопје наставник удрил ученик. Таткото на ученикот го пријавил во полиција. Арно му направил, памет за друг пат, така му треба. Ми […]

Интервју на неделата

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*