Србија ќе воведе контрамерки за Хрватска

Србија ќе воведе контрамерки за Хрватска, потврди денеска српската премиерка Ана Брнабиќ, без да прецизира за што станува збор.

„Ќе видите утре“, кусо одговори Брнабиќ на прашањето какви контрамерки ќе бидат воведени.

Мерките следуваат по вчерашната изјава на Вучиќ, кој ја обвини Хрватска дека му забранила влез на српскиот министер за одбрана, Александар Вулин, на нејзина територија.

Колумна на денот

Закаснета колумна на Агрон Биба од зад грб т.е зад гроб

20/04/2018 kalimero nemapravda 0

Знам, поминаа неколку недели од последната колумна. Влегов и јас во тие води, средовечни здравствени проблеми со притисокот. Требаше да одам дури во Бурса на […]

Интервју на неделата