СКАНДАЛ ВО МПЦ! Верниците можат да влезат во црква само ако ги пушти обезбедувањето

Македонските иселеници во Австралија се соочија со уште еден вид дискриминација, поради тоа што на голем дел од православните верници не им е дозволен пристапот до Македонската православна црква во Мелбурн.

Како што може да се забележи од видеото што го снимил еден од верниците, Австралиско-новозеландскиот епископ г.Петар си вработил приватно обезбедување во црквата и направил список на верници кои можат и кои не можат да влезат во храмот.

Колумна на денот

Доказот!

Веќе четврти или петти пат од устите на специјалните јавни обвинителки Катица Јанева и Ленче Ристовска слушаме дека „СЈО обезбеди доказ дека снимките од нелегалното […]

Интервју на неделата

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*