Села остана без еден пратеник

Содржината во облачето нема никаква врска со реалноста.

Алијансата за Албанците остана со двајца пратеници. Третиот пратеник преминал во ДУИ. Ова го обелодени лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села на средба со албанските печалбари во САД .

– Никогаш не направив коалиција со ДУИ, но проблемот беше дека не можеше да се формира парламентарно мнозинство без нас. Ние имавме три пратеници, сега имаме две бидејќи едниот отиде во ДУИ –  рече Села.

Алијансата за Албанците имаше три пратеници, Зијадин Села, Сурија Рушити и Весел Мемеди.

Колумна на денот

Закаснета колумна на Агрон Биба од зад грб т.е зад гроб

20/04/2018 kalimero nemapravda 0

Знам, поминаа неколку недели од последната колумна. Влегов и јас во тие води, средовечни здравствени проблеми со притисокот. Требаше да одам дури во Бурса на […]

Интервју на неделата

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*