Русите во Сирија собориле воздушни мети од непознато потекло

Руската против воздушна одбрана во базата Хмејмим во Сирија собори неколку мали воздушни мети од непознато потекло, изјави портпаролот на базата.

Тој соопшти дека никој не е повреден, а не е причинета ни материјална штета.

„Во вечерите на 24 април, контролата на воздушниот просторот во руската база, воочи мали воздушни мети од непознато потекло, недалеку од аеродромот. Сите мети беа соборени од системот за против воздушна одбрана во базата“, соопшти портпаролот.

Додаде дека руската воздушна база Хмејмим продолжува да работи вообичаено.

Колумна на денот

Закаснета колумна на Агрон Биба од зад грб т.е зад гроб

20/04/2018 kalimero nemapravda 0

Знам, поминаа неколку недели од последната колумна. Влегов и јас во тие води, средовечни здравствени проблеми со притисокот. Требаше да одам дури во Бурса на […]

Интервју на неделата