Раул Гонзалес го објави поширокиот список за ЕП Хрватска 2018

Селекторот на машката ракометна репрезентација на Македонија, Раул Гонзалес го објави поширокиот список од 28 ракометари за Европското Првенство што во периодот од 12 до 28 јануари ќе се игра во Хрватска.

Сениорската репрезентација на Македонија на ЕП во Хрватска се наоѓа во група со Германија, Словенија и Црна Гора, а натпреварите од првата групна фаза ќе ги игра во Загреб.

Според распоредот, Македонија во првото коло на 13 јануари се среќава со Словенија, на 15 јануари противник на нашиот состав ќе биде Црна Гора, додека групната фаза ја затвораме со меч против Германија на 17 јануари.

Голмани: Борко Ристовски, Никола Митревски, Златко Даскаловски, Јане Цветковски, Мартин Томовски

Бекови: Кирил Лазаров, Филип Миркуловски, Филип Талески, Немања Прибак, Филип Лазаров, Филип Кузмановски, Аце Јоновски, Велко Марковски, Горан Крстевски, Марко Нелоски, Мартин Велковски, Дарко Димитриевски, Марио Танкоски, Стефан Дрогришки, Мартин Манасков, Мартин Серафимов,

Крила: Дејан Манасков, Гоце Георгиевски, Гоце Ојлески, Мартин Поповски

Пикери: Стојанче Стоилов, Жарко Пешевски, Никола Маркоски

 

The post Раул Гонзалес го објави поширокиот список за ЕП Хрватска 2018 appeared first on Слободен печат.

Колумна на денот

Извини Пиги, морално беше…

16/03/2018 kalimero nemapravda 0

Мајка ми зборуваше турски боље од македонски. Живеела во маало во Радовиш со повеќето соседи од турска националност. Стрина ми, Милева, мајчин јазик и’ беше […]

Интервју на неделата

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*