Полицијата отвори истрага за судирот меѓу навивачите на Рома и на Ливерпул

   Полицијата на Ливерпул започна истрага за судирот меѓу навивачите на Ливерпул и Рома пред натпреварот од полуфиналето на Лигата на шампионите, јави Би-Би-Си.

Според изворот, навивачите на италијанската екипа ги нападнале британските навивачи.

Претходно на Твитер, беше објавено видео од борбите меѓу навивачите. Исто така, стана познато дека една личност била однесена во болница со рана на нож.  

Колумна на денот

Закаснета колумна на Агрон Биба од зад грб т.е зад гроб

20/04/2018 kalimero nemapravda 0

Знам, поминаа неколку недели од последната колумна. Влегов и јас во тие води, средовечни здравствени проблеми со притисокот. Требаше да одам дури во Бурса на […]

Интервју на неделата