Пекара „Перек“ – омилена меѓу студентите

Пекарата „Перек“, која се наоѓа во ТЦ „Мавровка“ веднаш спроти Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ и која претставува едно од омилените катчиња за гладните студенти, овојпат може да се пофали со нова палета вкусни производи.

  1. Како што велат оттаму, новитет во репертоарот е тоа што отсега се нудат голем број слатки и солени јадења, а сопствениците на „Перек“ потенцираат дека новиот асортиман вклучува производи без квасец и производи кои се прават од посебно пченкарно брашно „Фиеста“.

Како што можете да забележите од фотографиите, превкусно!

Колумна на денот

Закаснета колумна на Агрон Биба од зад грб т.е зад гроб

20/04/2018 kalimero nemapravda 0

Знам, поминаа неколку недели од последната колумна. Влегов и јас во тие води, средовечни здравствени проблеми со притисокот. Требаше да одам дури во Бурса на […]

Интервју на неделата

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*