СПОРТ

Спортинг купи македонски репрезентативец за 2,5 милиони евра

21/09/2017 0

Само месец и пол откако го доведе на заем, Спортинг Лисабон целосно го откупи договорот на македонскиот репрезентативец Стефан Ристовски од Риека. Како што објави […]

  • Доказот!

    Веќе четврти или петти пат од устите на специјалните јавни обвинителки Катица Јанева и Ленче Ристовска слушаме дека „СЈО обезбеди доказ дека снимките од нелегалното […]

  • Јоханови сведоци

    Не можам да ја разберам одлуката на опозициската ВМРО-ДПМНЕ да го вклучи Јохан Тарчуловски во градоначалничката трка за Општина Кисела Вода, но уште повеќе не […]

  • Автокефалијата!

    Во едно демократско општество, кадешто се почитува уставната определба за одделеност на црквата и верските заедници од државата, пишувањето на овие редови ќе беше беспредметно. […]

Интервју на неделата

Култура

Close
Please support the site
Ве очекуваме на Фејсбук