Овие па ИСИС па!

Миа Калифа пред три години објави дека се повлекува од порно индустријата и дека повеќе нема да снима порно филмови. Сепак, таа е една од најбараните порно ѕвезди на сите порно страници. Миа ретко комуницира со новинарите, па нејзините не толку чести интервјуа се шират на социјалните мрежи со брзината на светлината.

Поранешната порно глумица во разговор со Ленс Армстронг откри дека порно индустријата ја напуштила поради закани од Исламската држава.

“Кога станав мега популарна во порнографијата, знаев дека мора да престанам со тоа. Работите излегоа од контрола, а потоа започна да ми се заканува ИСИС. Всушност, никогаш не сакав да се занимавам со порнографија. Тоа во тој период ми помогна малку да бидам бунтовничка”, вели Калифа која денес работи како спортска новинарка.

Исламските екстремисти започнале да ѝ се закануваат откако снимила порно видео на кое имала секс во тројка, додека на главата носела хиџаб.

“Тоа требаше да биде сатирично, постојат американски филмови во кои на многу полош начин се дискриминираат муслиманите, отколку тоа порно видео”, изјави Миа.

Миа во Америка е преселила на 10 годишна возраст од Бејрут, Лебанон во Мајами, Америка. Таа стана светски позната глумица во филмовите за возрасни и тоа на порно страната PornHub, сè додека нејзината работа не беше критикувана од Средниот Исток.

Колумна на денот

МПЦ-Вооружена

Поповите од МПЦ-ОА се заканија дека ќе земат оружје в раце и дека со насилство ќе го бранат името на државата. Ете, драги мои, што […]

Интервју на неделата

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*