Неуморниот Французин ја заврши кариерата на 106 години!

Францускиот велосипедист Робер Маршан одлучи да ја заврши кариерата на 106 години.

Маршан никогаш не се занимавал професионално со велосипедизам, но аматерски 90 години постојано е на својот велосипед.

Минатата година за еден час мина 22,5 километри што се води како светски рекорд за велосипедисти постари од 105 години.

The post Неуморниот Французин ја заврши кариерата на 106 години! appeared first on Слободен печат.

Колумна на денот

Закаснета колумна на Агрон Биба од зад грб т.е зад гроб

20/04/2018 kalimero nemapravda 0

Знам, поминаа неколку недели од последната колумна. Влегов и јас во тие води, средовечни здравствени проблеми со притисокот. Требаше да одам дури во Бурса на […]

Интервју на неделата