Млади танцувачи ги развеселија граѓаните во дворот на Владата

Фото: Мартин Богатиноски-Калимеро

По повод 8-ми септември, во предворјето на Владата на Република Македонија, група деца одржаа танцувачки перформанс и пеејќи ја химната покажаа колку си ја сакаат татковината

Колумна на денот

Доказот!

Веќе четврти или петти пат од устите на специјалните јавни обвинителки Катица Јанева и Ленче Ристовска слушаме дека „СЈО обезбеди доказ дека снимките од нелегалното […]

Интервју на неделата

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*