„Комунална хигиена“ со анимирано видео за песната „Пукот“

– Бандо! Ете го конечно официјалното анимирано видео за „Пукот“. Веќе не сме гастербајтерски бенд, така да очекувајте многу активност во периодов што ќе следи, напиша Оливер Панкеровски, член на охридскиот панк бенд „Комунална Хигиена“.

Колумна на денот

Доказот!

Веќе четврти или петти пат од устите на специјалните јавни обвинителки Катица Јанева и Ленче Ристовска слушаме дека „СЈО обезбеди доказ дека снимките од нелегалното […]

Интервју на неделата

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*