Клои Кардашијан го „шутна“ Тристан Томпсон

Клои Кардашијан продолжува да живее во домот на нејзиниот пријател Тристан Томсон во Кливленд, кој беше фатен во измама со најмалку четири девојки. Таа го избркала и сега живее само со својата ќерка, а нејзината мајка, Крис Џенер и нејзините сестри Ким и Кортни Кардашијан и Кендал Џенер се на гости.

Извори откриваат пред People дека младата мајка му дозволила на 27-годишниот кошаркар да ја посети својата ќерка. Сепак, нивниот однос бил многу напнат. Меѓутоа, таа очајно сакала да се врати со своето семејство во Лос Анџелес, но морала да чека лекарски совет.

Клои стана мајка за прв пат минатиот четврток – денови, откако нејзиниот партнер беше забележан како се бакнува со друга жена во клуб во Њујорк, а потоа двајцата се упатија кон неговиот хотел. Меѓутоа, двојката се обедини кога мораа да пријават во врска со појавата на нивната мала ќерка, Тру.

„Нашето мало девојче, Тру Томпсон, успеа целосно да ги украде нашите срца и сме преполни од љубов. Таков благослов е да го прифатиме овој ангел во семејството! Мама и тато те сакаат, Тру!“, напиша Клои под кадар со розови балони и цвеќиња.

Колумна на денот

Teşekkürler Recep, Спасибо Влади́мир

20/04/2018 kalimero nemapravda 0

  Каква неблагодарност од наша страна! Во цунамито честитки и поздрави, пофалби, самопофалби и тапкања по рамо (во растреперено очекување Јункер да нѐ благослови и […]

Интервју на неделата