И кошевите паѓаат на теме, буквално!

Кошаркарот на Парагвај, Алехандро Пералта, ја зема топката и се намести од аут линијата кога одеднаш му се струполи конструкцијата на кошот.

Колумна на денот

МПЦ-Вооружена

Поповите од МПЦ-ОА се заканија дека ќе земат оружје в раце и дека со насилство ќе го бранат името на државата. Ете, драги мои, што […]

Интервју на неделата

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*