Давитков го објави поширокиот список

Селекторот на машката кошаркарска репрезентација Јорданчо Давитков излезе со поширокиот список на кошаркари повикани за вториот циклус во рамките на претквалификациите за Евробаскет 2021.

Во овие квалификации Македонија ќе одигра само еден натпревар на домашен терен, против селекцијата на Словачка, која во претходната средба ја совладаа на гостински терен со 66-74. Натпреварот ќе се одигра в недела, 25 февруари, со почеток во 20:15 часот во спортскиот центар „Јане Сандански“.

На списокот на селекторот се објавени имињата на 23 потенцијални репрезентативци, а дополнително тој ќе решава кои од предвидените играчи ќе се најдат во конечниот состав.

The post Давитков го објави поширокиот список appeared first on Слободен печат.

Колумна на денот

Teşekkürler Recep, Спасибо Влади́мир

20/04/2018 kalimero nemapravda 0

  Каква неблагодарност од наша страна! Во цунамито честитки и поздрави, пофалби, самопофалби и тапкања по рамо (во растреперено очекување Јункер да нѐ благослови и […]

Интервју на неделата