Членовите во изборниот штаб на Путин ќе работат волонтерски

Членовите на предизборниот штаб на актуелниот руски претседател и кандидат за следните избори, Владимир Путин, ќе работат волонтерски.

Сите лица кои ќе работат на предизборната кампања на рускиот претседател ќе имаат статус на волонтери.

Претседателските избори во Русија ќе се одржат на 18 март.  (МИА)

The post Членовите во изборниот штаб на Путин ќе работат волонтерски appeared first on Слободен печат.

Колумна на денот

Закаснета колумна на Агрон Биба од зад грб т.е зад гроб

20/04/2018 kalimero nemapravda 0

Знам, поминаа неколку недели од последната колумна. Влегов и јас во тие води, средовечни здравствени проблеми со притисокот. Требаше да одам дури во Бурса на […]

Интервју на неделата