Чавушоглу: Преместувањето на Амбасадата на САД во Ерусалим е „огромна грешка“

Турскиот министер за надворешни работи Мевљут Чавушоглу напомена денеска дека би било „огромна грешка“ ако САД ја преместат Амбасадата од Тел Авив во Ерусалим.

Тој напомена дека за тоа веќе го предупредил и државниот секретар на САД, Рекс Тилерсон.

Колумна на денот

РЕФОРМАЦИЈА

16/03/2018 kalimero nemapravda 0

Кога Мартин Лутер во 1517 година ги заковал неговите Деведесет и пет тези контра Папските индулгенции на вратата на црквата Сите Свети во Витенберг, точно […]

Интервју на неделата