(Видео) Во акција на МВР затворени 13 угостителски објекти, приведени 4 малолетници

13/11/2017 kalimero nemapravda 0

Тринаесет угостителски објекти се затворени, а на едукација се повикани пет сопственици на угостителски објекти во синоќешната акција на МВР. Македонската полиција во текот на […]

Приведен најпознатиот бегалец од „Идризово“ – им се заканувал на судиите

09/11/2017 kalimero nemapravda 0

Полицијата го приведе Орце Миленковски, еден од двајцата затвореници што спектакуларно избегаа на 15 декември 2016 година од затворската болница во кругот на „Мајка Тереза“. Станува […]