Нема да бидат поднесени кривични пријави поради смртта на Принс

20/04/2018 kalimero nemapravda 0

Поради смртта на американскиот музичар Принс Роџер Нелсон, познат како Принс, нема да бидат покренати кривични пријави, соопшти денеска обвинителот на сојузната американска држава Минесота. […]

Ким Кардашијан и Канје Вест преговараат за снимање на биографски филм

19/04/2018 kalimero nemapravda 0

Реалити ѕвездата Ким Кардашијан Вест и нејзиниот сопруг, раперот Канје Вест, преговараат за биографски филм, објави Контакт мјузик. Според извори од опкружувањето, двојката, која склучи […]