Озил оди во Барселона

21/11/2017 kalimero nemapravda 0

Шпанскиот фудбалски гигант Барселона му понуди на Арсенал 20 милиони евра за трансферот на германскиот репрезентативец Месут Озил во јануари, пренесе „Мундо Депортиво“. Како што […]

Соколов преминува во МЗТ

21/11/2017 kalimero nemapravda 0

Дарко Соколов е новиот играч на МЗТ Скопје, со што продолжува „ремонтот“ на составот на актуелниот шампион на Македонија.   Искусниот бек одигра извонредно токму […]

Атлетика и манекенство

21/11/2017 kalimero nemapravda 0

Лерин Франко не беше особено популарна како атлетичарка, иако беше учесник на Олимписките игри во 2004, 2008 и во 2012 година, натпреварувајќи се во дисциплината […]