„Балерината“ во вонредни вести

Капитенот на Вардар, Стојанче Стоилов има важна информација за љубителите на ракометот во регионот. СЕХА лига на интересен начин потврди дека завршниот турнир на регионалното натпреварување ќе се игра во Скопје.

Во прилог именуван како „Вонредни вести“, клучната информација ја соопшти капитенот на Вардар, Стојанче Стоилов.

Фајнл-фор турнирот од СЕХА лигата оваа сезона ќе се игра во Скопје со од 13 до 15 април.

Колумна на денот

Некој овде не е наш!

16/03/2018 kalimero nemapravda 0

Вчера некако незабележано, во сенка на одгласите за перипетиите со Законот за јазиците, помина најавата на извештајот на Катица Јанева за работата на СЈО во […]

Интервју на неделата

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*