Туристка од Полска силувана од азиланти во Италија

Осомничени се 20-годишен барател на азил од  Конго, двајца браќа од Мароко на возраст од 15 и 17 години кои се родени во Италија и 16-годишен Нигериец.

Полска бара екстрадиција  на четворицата осомничени за силување на туристката која била силувана во италијанското одморалиште Римини, изјави полскиот заменик-министер за правда Патрик Јаки.

Четворицата, исто така, наводно ја силувале и една Перуанка во истата ноќ во посебен инцидент.

Не е јасно дали Италија ќе се согласи за екстрадиција.

Тој рече дека силувачите треба да се соочат со многу високи казни како пример, бидејќи казната треба да биде превентивна и да ги натера другите да мислат седум пати пред да се обидат да извршат такво злосторство.

Колумна на денот

Доказот!

Веќе четврти или петти пат од устите на специјалните јавни обвинителки Катица Јанева и Ленче Ристовска слушаме дека „СЈО обезбеди доказ дека снимките од нелегалното […]

Интервју на неделата

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*