Остана без гориво, па со туркање до целта

Французинот Јоан Зарко имаше доста проблеми на денешната трка за ГН на Сан Марино, но со крајни напори успеа да остане во зоната која носи поени во генералниот пласман.

Дебитантот во Мото ГП ги освои фановите на патеката Мизано откако на целта влезе туркајќи го својот мотоцикл и со последните атоми енергија успеа да ја оствари целта и да освои еден, но вреден поен. Јамахата на Зарко останала без гориво, па Французинот реши да спаси што може да се спаси со туркање на 160 килограми тешкиот мотоцикл.

Колумна на денот

Доказот!

Веќе четврти или петти пат од устите на специјалните јавни обвинителки Катица Јанева и Ленче Ристовска слушаме дека „СЈО обезбеди доказ дека снимките од нелегалното […]

Интервју на неделата

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*