Битолчанка починала на Токсикологија од труење со „син камен“

Вчера половина час по полноќ на Клиниката за токсикологија при Клинички центар Скопје, како последица од труење со „син камен“, починала Л.Ш. (58) од Битола.

На 1 септември во 18:30 часот Л.Ш. се јавила во Итна медицинска помош и побарала лекарска помош, по што, поради сериозноста на нејзината состојба, на 2 септември била пренесена на Клиниката за токсикологија при Клинички центар Скопје.

Екипа од СВР Битола извршила увид на местото. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Колумна на денот

Доказот!

Веќе четврти или петти пат од устите на специјалните јавни обвинителки Катица Јанева и Ленче Ристовска слушаме дека „СЈО обезбеди доказ дека снимките од нелегалното […]

Интервју на неделата

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*